Już wkrótce rozwiązania dla fotowoltaiki w Inflow CRM

26.08.2020 - Autor: Grzegorz Wesołowski

crm dla firm z branży fotowoltaiki

Zajmujesz się sprzedażą fotowoltaiki i nadal pracujesz na Excelu lub CRM-ie niedopasowanym do branży OZE? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Rozpoczęliśmy w Inflow CRM prace nad kolejnym pakietem branżowym. Tym razem tworzymy rozwiązanie mające na celu wspomóc działalność przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą instalacji fotowoltaicznych.

Dlaczego stawiamy na rozwiązanie dla sprzedawców fotowoltaiki?

Firmy sprzedające fotowoltaike były w kręgu naszego zainteresowania już od kilku miesięcy i planowaliśmy wdrożyć taki pakiet po uruchomieniu rozwiązań CRM dla pośredników finansowych i agentów ubezpieczeniowych. Widzimy ogromny potencjał w tej branży i już teraz wiele firm sprzedających fotowoltaikę korzysta z Inflow CRM. Niestety pakiet Starter z jakiego obecnie korzystają, nie jest w pełni dopasowany do takiej działalności i niezbędne jest poświęcenie dodatkowego czasu na konfiguracje.

Tworząc pakiet CRM dla OZE, chcemy umożliwić firmom z branży szybkie rozpoczęcie pracy bez dodatkowej konfiguracji. W pakiecie przewidzieliśmy kilka modyfikacji względem pakietu Starter oraz pełne dostosowanie modułów i procesów sprzedaży, oraz realizacji zleceń.

Intuicyjna segmentacja klientów

W nowym pakiecie znajdzie między innymi dodatkowo zaimplementowana segmentacja klientów zgodnie z podstawowym podziałem stosowanym przy sprzedaży fotowoltaiki. Dzięki temu podzielimy naszych klientów na trzy podstawowe segmenty:

  • Klientów indywidualny.
  • Klientów firmowych.
  • Rolników.
crm dla sprzedawców fotowoltaiki

Użytkownicy CRM-a będą mieli oczywiście możliwość modyfikacji modułu Klienci tak aby wprowadzić dodatkowe sposobu segmentacji.

Proces sprzedaży dopasowany do potrzeb branży

W pakiecie CRM dla fotowoltaiki wdrożyliśmy również domyślny proces sprzedaży dopasowany do potrzeb użytkowników. Proces można oczywiście zmodyfikować, a także utworzyć dodatkowe procesy sprzedażowe.

Dodając nowe szanse sprzedaży, użytkownicy będą mieli do dyspozycji rozbudowany formularz pozwalający na zbieranie informacji potrzebny do wykonania projektu i wyceny instalacji fotowoltaicznej u klienta.

crm dla oze

Obsługa i monitorowanie zleceń montażu

W naszym rozwiązaniu CRM dla fotowoltaiki znajdzie się również moduł zlecenia zintegrowany z szansami sprzedaży. Dzięki tej integracji możliwy będzie płynny przepływ z procesu sprzedaży do procesu realizacji w przypadku wygranych szans sprzedaży.

crm dla fotowoltaiki

Zarządzanie siecią sprzedaży

Dynamiczny rozwój branży sprawia, że firmy zajmujące się fotowoltaiką rozbudowują swoje działy sprzedaży o kolejnych handlowców. W nowym pakiecie zadbaliśmy również, o to wprowadzając gotowe szablony uprawnień dla doradców techniczno-handlowych i pracowników administracyjnych. Pracujemy również nad dodatkowymi rozwiązaniami z zakresu przepływu informacji od pracowników oraz monitorowania efektów ich pracy.

Nie masz jeszcze konta Inflow CRM? Rozpocznij bezpłatny 14-dniowy test.

Rejestracja zajmuje mniej niż 2 minuty!

Inflow CRM - Stworzony dla niewielkich, ale ambitnych firm

Pakiet branżowy CRM

Chcesz usprawnić swoją firmę?

Przetestuj bezpłatnie Inflow CRM przez 14 dni bez żadnych zobowiązań. Jeżeli masz pytania, to po prostu do nas napisz na kontakt@inflowcrm.pl :).