Polski CRM - dlaczego warto wybrać polskie oprogramowanie?

19.01.2024 - Autor: Grzegorz Wesołowski

Polski CRM

Czy polski CRM może być lepszy niż rozwiązania światowych liderów? Wybierając oprogramowanie firmy warto brać pod uwagę nie tylko zakres dostępnych funkcji, oraz ceny. Często ważniejsze jest dopasowanie do lokalnych uwarunkowań oraz wsparcie techniczne w rodzimym języku.

Wybierając polski CRM, przyczyniasz się do wzrostu sektora technologicznego w kraju, co może przynieść korzyści zarówno dla Twojej firmy, jak i dla całej gospodarki

Wsparcie techniczne, które rozumie Twoje potrzeby

Łatwo ulec przekonaniu, że każdy zna język angielski przynajmniej na poziomie komunikatywnym. A nawet jeżeli nie zna to i tak w CV wpisuje, że taki zna. Niestety rzeczywistość jest zgoła inna. I nic w tym złego jeżeli ktoś do codziennej pracy czy komunikacji nie ma potrzeby płynnie posługiwać się angielskim. Jeżeli jednak wybierasz zagraniczny system CRM, to musisz uwzględnić, że najpewniej osoby pracujące na pomocy technicznej nie znają języka polskiego, a wszystkie materiały i instrukcje są w języku angielskim.

Wybierając polski CRM, korzystasz z przewagi wsparcia technicznego w czasie zbliżonym do lokalnego. Skrócenie dystansu i eliminacja bariery językowej może znacząco wpłynąć na szybkość rozwiązania ewentualnych problemów. Ponadto zazwyczaj firmy oferujące oprogramowanie CRM w Polsce są bardziej elastyczne w dostosowywaniu się do specyficznych wymagań klienta.

Dostosowanie do lokalnych potrzeb

W większości przypadków system CRM nie musi mieć wbudowanych funkcji finansowych czy integracji z programami księgowymi. Mimo to jest wiele elementów, które sprawiają, że polski CRM łatwiej dopasować do potrzeb firmy działającej na rodzimym rynku. Przykładem może być branża szkoleniowa, która wiele szkoleń realizuje w ramach dofinansowań i projektów unijnych. Łatwość dodania odpowiedniego nazewnictwa czy konfiguracji procesów to ważny czynnik dla tych firm.

Niemal każda branża posiada swoją specyfikę, ale również w firmy z tej samej branży, działające w Polsce lub USA będą działały w zupełnie inny sposób.

Bezpieczeństwo

Większość polskich producentów oprogramowania oferowanego w modelu abonamentowym korzysta z zagranicznych serwerowni. W przypadku Inflow CRM są to serwerownie we Frankfurcie na terenie Niemiec. Niemal każdy dostawca oprogramowania z kraju unijnego będzie przechowywał dane na terenie UE. Takie są wymogi związane z RODO. Jednak w przypadku producentów oprogramowania z USA, Kanady czy kraju azjatyckiego nie mamy pewności, czy nasze dane są przechowywane na terenie UE, a jeżeli przetwarzamy dane osobowe to mamy taki obowiązek. Najwięksi producenci oprogramowania na świecie często stosują podział klientów regionalnie tak, aby zapewnić odpowiednie zlokalizowanie ich danych. Jednak mniejsze firmy nie są w stanie zapewnić takiego rozwiązania.

Kolejną kwestią, która warto uwzględnić, jest łatwość porozumienia np. w kwestii podpisania dodatkowych umów czy spełnienia wymogów prawnych wybranej branży np. finansowej, czy ubezpieczeniowej.

Wspieranie innowacji w Polsce

Wsparcie dla rodzimych producentów oprogramowania przyczynia się do rozwoju lokalnych innowacji i gospodarki. Wybierając polski CRM, przyczyniasz się do wzrostu sektora technologicznego w kraju, co może przynieść korzyści zarówno dla Twojej firmy, jak i dla całej gospodarki.

Podsumowując, wybierając polskie oprogramowanie CRM, podejmujesz decyzję o partnerstwie z firmą, która rozumie specyfikę lokalnego rynku. Polskie produkty oferują dostosowanie, bezpieczeństwo, lokalne wsparcie techniczne oraz przyczyniają się do rozwoju krajowego sektora technologicznego. To wszystko sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla przedsiębiorstw szukających kompleksowego i efektywnego systemu CRM.

Nie masz jeszcze konta Inflow CRM? Rozpocznij bezpłatny 14-dniowy test.

Rejestracja zajmuje mniej niż 2 minuty!

Inflow CRM - Stworzony dla niewielkich, ale ambitnych firm

Pakiet branżowy CRM

Chcesz usprawnić swoją firmę?

Przetestuj bezpłatnie Inflow CRM przez 14 dni bez żadnych zobowiązań. Jeżeli masz pytania, to po prostu do nas napisz na kontakt@inflowcrm.pl :).